Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

PROMAR

ul. Bohaterów 12
35-112 Rzeszów
   
Tel: 178601515
Tel: 178601560
   
www.promar.edu.pl
www.promar.ipr.pl
   
Email:  
sekretariat@promar.edu.pl

Poleć nas:

DZIECKO BAWI SIĘ I UCZY PO ANGIELSKU

 W Promarze stworzyliśmy przyjazne, anglojęzyczne środowisko. Dla nas najważniejsze jest dziecko i jego pełny rozwój, a w szczególności:

UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWE

Każde dziecko uczy się naturalnie języka, który używany jest w jego otoczeniu. Tym językiem włada jak rodzimy użytkownik: poprawnie posługuje się gramatyką, słownictwem, mówi z prawdziwym akcentem. Dziecko polskich rodziców, które chodzi do przedszkola w Anglii, będzie mówiło po angielsku jak Anglik. Te same warunki odtwarzamy w Przedszkolu Anglojęzycznym Promar. Języka angielskiego - tylko i wyłącznie - używamy przez cały czas pobytu dziecka w przedszkolu. Dziecko używa języka angielskiego do komunikacji przy wszystkich czynnościachgdy się bawi, uczy, je, korzysta z toalety, myje rączki, tańczy, maluje, przebiera, idzie na spacer… po prostu non-stop. 

Dzieckiem codziennie opiekuje się native speaker (5 godzin), lektorka języka angielskiego (5 godzin) i dwie nauczycielki przedszkola ze specjalnością język angielski (11 godzin). Dzięki temu dziecko, które ukończy przedszkole Promar, będzie mówiło po angielsku jak native speaker.

ROZWÓJ POZNAWCZO-NAUKOWY

Stymulujemy u dziecka ciekawość świata i dostarczamy wiedzę w sposób dostosowany do wieku poprzez zajęcia praktyczne zgodnie z tematami zawartymi w programie nauczania. Elementy fizyki, chemii i biologii realizujemy poprzez ich zastosowanie w prostych czynnościach, np. zamrażanie i rozmrażanie wody, pieczenie bułeczek drożdżowych, karmienie ptaków w zimie, czy obserwację sezonowych zmian w przyrodzie na spacerach w pobliskim parku. Dzięki specjalnie dobranym zabawkom dziecko uczy się liczyć oraz rozróżniać i nazywać geometryczne figury, bryły i kolory. Zajęcia te realizowane w języku polskim przez gości z Politechniki Rzeszowskiej i poprzez wizyty w rzeszowskich muzeach oraz przez nauczycieli Promaru w języku angielskim.
 
Zajęcia praktyczne realizowane według sprawdzonych technik poznawczo-naukowych i w oparciu o specjalistyczną literaturę dydaktyczną, m.in.  "111 niezwykłych eksperymentów", autor: Kerstin Landwehr; czy "Bardzo ciekawe eksperymenty na cały rok", autorzy: Ruth Gellersen, Ulrich Velte

ROZWÓJ ARTYSTYCZNY

Kształcimy zmysł estetyczny i wrażliwość artystyczną dziecka podczas zajęć plastycznych, obejmujących malarstwo, rzeźbę i grafikę. Zajęcia realizowane przez nauczycieli przedszkola w języku angielskim.
Umuzykalnienie obejmuje rytmikę oraz zajęcia ze śpiewu i tańca przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Na zajęciach będą również stosowane techniki relaksacyjne przy muzyce, co pozwoli wyciszyć dziecko i zmniejszyć ewentualne napięcie mięśniowe. Wykorzystanie śpiewu, ruchu oraz tańca daje dziecku możliwość przeżycia różnych emocji, jednocześnie ucząc je prostych zasad muzyki, takich jak tempo czy dynamika. Dziecko uczy się też poprawnej artykulacji i ćwiczy głos. Dzięki zajęciom tanecznym dziecko może wyrazić się ruchowo, równocześnie ćwicząc dużą motorykę, koordynację i pamięć ruchową. Podczas zajęć dziecko poznaje nowe piosenki i tańce, gra na prawdziwych instrumentach muzycznych oraz własnoręcznie je wytwarza. Zajęcia realizowane w języku polskim przez nauczyciela rytmiki, muzyków z Filharmonii oraz przez nauczycieli Promaru w języku angielskim.

ROZWÓJ RUCHOWY

Ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka. U nas dziecko ma wiele okazji do ruchu: taniec, rytmika, zajęcia teatralne, gry i zabawy ruchowe w przestronnej sali i auli. Ważnym punktem dnia jest codzienny spacer, wyjście na plac zabaw mieszczący się na terenie Promaru, jak i wyprawy na duży plac zabaw w parku przy ul. Witkacego, oddalony ok. 5 min. drogi od przedszkola. Nawet zimą dziecko spędza czas na dworze, przynajmniej pół godziny. Na spacerze dziecko porozumiewa się z opiekunami po angielsku, poznając angielskie nazwy otaczającego go świata.

UMIEJĘTNOŚCI LITERACKIE

Wyrabiamy gust literacki i nawyk czytania poprzez częsty i twórczy kontakt z książką. Native speaker czyta dzieciom bajki i baśnie. Opiekunowie prowadzą zajęcia plastyczne i teatralne na bazie przeczytanych opowieści, zachęcając dziecko do aktywnego przyswojenia i kreatywnego wykorzystania treści bajki. Zadania te obejmują rysowanie bohaterów bajki, opisanych w niej miejsc, wymyślanie nowych zakończeń, oraz odgrywanie wybranych scen i własnoręczne wykonywanie rekwizytów. Dziecko uczy się też liter i czytania globalnego. Zadania te realizowane są przez nauczycieli Promaru w języku angielskim.

Atrakcyjność czytania podnosimy poprzez wyjazdy na spotkania do księgarni i do bibliotek publicznych (spotkania odbywają się w języku polskim).

ROZWÓJ  EMOCJONALNY I SPOŁECZNY

Pod czujnym okiem doświadczonych nauczycieli przedszkolnych dziecko uczy się zasad współżycia w grupie: jak należy postępować wobec innych i jak się zachować w sytuacjach trudnych społecznie. Cierpliwość, ciepło i zrozumienie ze strony opiekunów pozwalają dziecku nauczyć się jak samodzielnie rozwiązywać konflikty z rówieśnikami. Dziecko uczy się jak radzić sobie w grupie posługując się językiem angielskim do wyrażania swoich potrzeb oraz w interakcji z innymi dziećmi i wychowawcami.
 
Ponadto, dziecko uczy się zasad bezpiecznego funkcjonowania w społeczeństwie dzięki zajęciom przeprowadzanym w języku polskim we współpracy z Urzędem Celnym, Policją, Strażą Pożarną i Wojskiem Polskim.
 

Przedszkole mieści się w Budynku Głównym Centrum Edukacyjnego PROMAR w Rzeszowie przy ul. Bohaterów 12. Przedszkole jest wyodrębnione od reszty budynku i posiada osobne wejście. Zajęcia odbywają się w przestronnej sali wyposażonej w nowoczesne multimedia.

 

Rekrutacja na rok 2020/2021 rozpoczęła się w styczniu 2020 r.

Zapraszamy!

Polityka plików cookie

Zapoznaj się z polityką plików cookies.

Czy akceptujesz?